صفحه ها
دسته
لینک دوستان
تبلیغات رایگان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 171134
تعداد نوشته ها : 291
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
مهدی تاج در گفت و گو با خبرنگار فارس، درباره جلسه کمیته های تیم ملی اظهار داشت: این جلسه با حضور رئیس فدراسیون و اعضای کمیته ها و همچنین دو سه نفر صاحب نظر تشکیل شد. موضوع مورد بحث هم درباره انتخاب سرمربی جوانان بود که همین تیم در قالب تیم امید باید در آسیایی گوانگجو شرکت کند.
وی افزود: در مورد تاریخ مسابقاتی که این تیم دارد، بحث هایی کردیم. برای آماده سازی این تیم 23 ماه زمان داریم. این مدت فرصت خوبی خواهد بود که طراحی مناسبی برای این تیم داشته باشیم. اولین بحث ما این بود که گزینه های داخلی را مورد بررسی قرار دهیم.
تاج با بیان اینکه ابتدا تصمیم بر این بود که از مربی تیم المپیک فرانسه استفاده شود و حتی او علام آمادگی هم کرده بود؛ اما به دلایلی این موضوع کنسل شد و نظر بر این شد تا از مربی داخلی استفاده شود. بحث دیگری هم که بود حلقه اتصال سرمربی تیم امید با مربی تیم ملی ما است.
نایب رئیس فدراسیون ادامه داد: از این تیم باید برای تیم بزرگسالان بهره ببریم. این حلقه اتصال بین تیم نوجوانان با تیم های بزرگ بتر خود وجود دارد و باید این شرایط برای تیم های جوانان هم پیش آید.
تاج به شاخص هایی که برای مربیگری در تیم امید لازم است، اشاره کرد و گفت: سرمربی این تیم باید از کاریزمای خوبی برخوردار باشد. در قبال وظیفه ای که به او محول می شود، مسئول باشد و حس وظیفه شناسی داشته باشد. در این رده سنی کار کرده باشد. براساس این ویژگی ها به نفراتی که در نظر داریم نمره می دهیم.
وی تصریح کرد: برای بررسی ویژگی این مربیان، کمیته جوانان این مسئولیت را دارد. شنبه ظهر هم با دعوت از پیشکسوتان و صاحب نظران در این باره جلسه ای خواهیم داشت.
مهدی تاج از مطرح شدن نام های مختلفی در جلسه خبر داد و اضافه کرد: سرمربیان خوبی در ایران داریم که می توانند این مسئولیت را قبول کنند. یک بحث که هست، آزادسازی آنها از باشگاه‌هایشان است. خود آزاد کردن آنها پروژه ای است که زمان می برد. این مسئله را تصویب کردیم که مربی تیم امید باید یک شغله باشد و همزمان نباید دو تیم را اداره کند.
رئیس کمیته تیم‌های ملی با بیان اینکه برای انتخاب مربی امید عجله ای ندارند و شاید در جلسه روز شنبه هم این مربی انتخاب نشود، ادامه داد: چون حساسیت ها روی این تیم زیاد است و همه می خواهند تیم امید ما بعد از سال‌ها به المپیک راه پیدا کند، می خواهیم با تدبیر بیشتری سرمربی را انتخاب کنیم.
تاج با اشاره به دعوت از پیشکسوتان و جویا شدن نظرات آنها، گفت: کارشناسان خوبی برای کمک گرفتن داریم. مثلا قبلا از اینکه تیم جوانان به مسابقات آسیایی برود، در بازی تدارکاتی که این تیم با استقلال داشت امیر قلعه نویی نظرات بسیار خوبی در مورد جوانان داشت که ساعی بود. ما حتما از نظرات امثال او استفاده خواهیم کرد.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت های خود به حضور روته مولر در تیم ملی اشاره کرد و اظهار داشت: ما پیش قرارداد این مربی را نوشته ایم و نماینده او این پیش قرارداد را امضا کرده است. قرارداد او تا پایان جام جهانی خواهد بود. در مورد تمامی مسائل از جمله چگونگی همکاری، میزان مسئولیت، نحوه پرداخت پول با او به توافق رسیدیم.
تاج در مورد اینکه گفته می شود به دلیل مشکلات سیاسی ایالت باسک با دولت اسپانیا احتمال بروز مشکل برای برگزاری بازی تیم ملی هست، گفت: هر موضوعی که در مورد بازی‌های تدارکاتی با کشورهای خارجی مطرح می شود، بعد از تصویب در کمیته تیم های ملی باید به تایید شورای برون مرزی برسد که آنها هم تایید کرده اند. فقط اگر وزرات خارجه در این باره نظری بدهد که مبنی بر ایراد بر برگزاری باشد، در این مورد تامل می کنیم.
وی در ارتباط با اسپانسر برای تیم ملی عنوان کرد: جذب اسپانسر کار راحتی نیست. اکنون دو پیشنهاد رسیده که یکی شرکت داخلی است و یکی هم خارجی و در حال بررسی آن هستیم.
دسته ها : تیم ملی
چهارشنبه سیزدهم 9 1387
X